BİTLİS ADİLCEVAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adilcevaz'da "Temiz Çevre Temiz Gelecek" Kampanyası Çerçevesinde Sahil Temizliği Gerçekleştirildi.

Adilcevaz'da

İlçemizde "Temiz Çevre Temiz Gelecek" projesi kapsamında Van Gölü sahilinde temizlik çalışması yapıldı.

Adilcevaz Kaymakamlığı, Adilcevaz Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Van Gölü Aktivistleri tarafından vatandaşlar ve öğrencilerde çevre bilincini pekiştirmek, temiz çevre, sağlıklı insan bilincini arttırmak maksadıyla Van Gölü sahilinde çevre temizliği kampanyası başlatıldı.

İlçe merkezinin yanı sıra Van Gölü sahilinde temizlik çalışması yapan ekipler, Van Gölü sahilinde ve parklarda bulunan yeşil alanlardaki kuru otların yanı sıra çevredeki çöpleri toplayarak temiz bir çevre için seferber oldu.

Van Gölü sahilindeki temizlik kampanyasına Adilcevaz Kaymakamı Tunahan Çil, Belediye Başkanvekili Celal Erkoç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, Van Gölü Aktivistleri Derneği Bitlis sorumlusu Orhan Emen, Belediye personelleri ve öğrenciler katıldı.

Adilcevaz Belediye Başkanvekili Celal Erkoç, vatandaşların çevre temizliğine dikkat etmesi gerektiğini ifade ederek, "Bugün ilçemizdeki kurumlar ve öğrencilerimizle birlikte daha temiz bir çevre için temizlik çalışması yaptık. İlçemizin ve sahillerimizin temizliğini çok önemsiyoruz. Halkımızın da çevreyi kirletmemesi konusunda daha da bilinçli davranmalarını arzu ediyoruz. Bu nedenle çevreyi kirletip buraları temizlemekten ziyade çevremizi kirletmemeye özen göstermeliyiz. Çevre kirliliğinin önlenmesi, yaşanabilir bir doğa için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirerek sorumluluk göstermesi gerekmektedir. Bu kapsamda çevre temizliği çalışmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş ise, çevre temizliği konusunda duyarlılık oluşturmak istediklerini ifade ederek, "Adilcevaz Kaymakamlığı, Adilcevaz Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Van Gölü Aktivistleri ile birlikte ilçemizin Van Gölü Sahilinde İlçesi'nde "Temiz Çevre Temiz Gelecek" projesi kapsamında öğrencilerimizle birlikte temizlik çalışması başlattık. Buradaki amacımız öğrencilerimize çevre bilinci ve temizlik anlayışını kazandırmak, Van Gölü sahillerinin kirletilmesinin olumsuz sonuçları göstermek ve sahillerimizin temiz tutulması gerektiği konusunda farkındalık oluşturmak için, sahillerimizde temizlik çalışması yaptık. Bu etkinlik sayesinde hem sahillerimizin temizliğini yaptık, hem de vatandaş ve öğrencilerimize çevrenin geleceğimiz olduğunu ve temiz tutulmasını göstermek istedik" dedi.

Yapılan temizlik çalışmalarının ardından toplanan çöp yığınları, Adilcevaz Belediyesi ekiplerince çöp araçlarına yüklenerek ilçe dışındaki çöp merkezine götürüldü.

Kaynak: http://www.adilcevaz13.com

 

25-09-201925-09-201925-09-201925-09-201925-09-201925-09-201925-09-201925-09-201925-09-2019

Orta Mahalle Cumhuriyet Cad. No177 Hükümet Konağı Adilcevaz / BİTLİS - (0434) 311 30 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.