BİTLİS ADİLCEVAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yavuz BEŞKARDEŞ'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yavuz BEŞKARDEŞ'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı


Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun ve milli egemenliğimize kavuşmanın 101.  yıl dönümünü büyük coşku, gurur ve heyecanla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ilk gündür. Kişisel egemenlik ve yönetimden ulusal egemenlik ve demokratik yönetime geçiştir. Ulusal egemenlik, yönetme yetkisinin ulusa ait olmasıdır. Ulusal egemenlik milletin kendi kendini idare etmesi, kendisini hükümet edecek siyasi iradeyi yani milletvekillerini seçmesi anlamına gelir. Dış güçlere karşı ise, millet birliğini-bütünlüğünü ve bağımsızlığı ifade eder.

Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini ifade eden Atatürk, onlara bir de bayram armağan etmiştir. Bugünde bizlere düşen görev; hem Atamızın emanetlerinin sahibi olduğumuzu göstermek, hem de onun aziz hatırasını en yoğun ve güzel biçimde yâd etmek olmalıdır.

23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır: bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir. Bu günde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, çağın gereği yarınlara taşıyabileceğimizi konusunda daha çok kafa yormamız gerektiğini düşünüyorum.

Dünyayı etkisi altına alan Covid19 salgın hastalığı nedeniyle eğitim ve öğretim uygulamalarında olduğu gibi milli bayramlarımızı kutlayamaz, belirli günlerimizi ve toplu gösterimlerimizi dahi sergileyemez bir hal içerisinde bulunmaktayız. Bayramlarımızı neşe içinde kutlayamamanın üzüntüsü tarif etmeye hacet yoktur. İşte bu salgın hastalığın bir an önce bitmesi ve bayramların bayram tadında ve neşesinde kutlanacak günlere bir an önce kavuşmak dileğiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm halkımıza kutlu olsun.

                                                                          

                                                                                                                                            Yavuz BEŞKARDEŞ

                                                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü


22-04-2021


Orta Mahalle Cumhuriyet Cad. No177 Hükümet Konağı Adilcevaz / BİTLİS - (0434) 311 30 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.