BİTLİS ADİLCEVAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde "Anne Misafirim Olur musun?" Projesi Kapsamında Öğrenciler, Annelerini Okulda Ağırladı.

İlçemizde "Anne Misafirim Olur musun?" Projesi Kapsamında Öğrenciler, Annelerini Okulda Ağırladı.

İlçemizde "Anne Misafirim Olur musun?" projesi kapsamında öğrenciler, annelerini okulda ağırladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan proje ile, Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu´nda eğitim gören öğrenciler, anneleri tarafından ziyaret edildi. Misafir edilen  annneler, çocuklarıyla hasret giderdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen  ‘Anne Misafirim Olur musun?’ projesi kapsamında, kent  genelindeki bütün Yatılı Bölge Okullarında okuyan öğrencilerin anneleriyle buluşturulduğunu söyledi.

 

 

 

Beşkardeş, “Bugün Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu´nda, yatılı okuyan öğrencilerimizi anneleriyle buluşturma faaliyetini gerçekleştirdik. Projemizdeki temel amaç, velilerimizin öğrencilerin eğitim gördükleri okul ortamlarını en iyi şekilde görmelerini sağlamaktır. Öğrencilerin yatakhanelerini, çamaşırhanelerini, yemekhane kısımlarını, sınıfları, derslikleri ve diğer birimleri ziyaret ederek, çocuklarının nasıl bir ortamda eğitim öğretim gördüklerini göstermek amacıyla yürütülen bir projedir. Allah devletimize zarar vermesin. Her türlü imkanları çocuklarımıza sunuyor. Bu sunulan imkanların bir çoğundan velilerimizin haberi yok. Bu proje kapsamında veliler gelip bu ortamı gördüklerinde; ‘Çocuklarımız çok güzel ortamda eğitim görmekte´ Yaşadıkları, yattıkları ve yemek yedikleri ortamlar nezih şekilde, yedikleri yemekler leziz. Ne kadar şükretsek azdır’ söylemlerine şahit olduk. Velilerimizin böyle duygu ve düşüncelerle buradan ayrılmaları bizleri hakikaten fevkalade mutlu etmiştir."dedi.

 

08-04-201908-04-201908-04-201908-04-201908-04-201908-04-2019

Orta Mahalle Cumhuriyet Cad. No177 Hükümet Konağı Adilcevaz / BİTLİS - (0434) 311 30 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.