BİTLİS ADİLCEVAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"BİZ ANDOLUYUZ" PROJESİ ÖĞRENCİLERİ ŞEHİR ŞEHİR GEZDİRECEK

"BİZ ANDOLUYUZ" PROJESİ ÖĞRENCİLERİ ŞEHİR ŞEHİR GEZDİRECEK

         İç işleri bakanlığının hazırlamış olduğu "Biz Anadoluyuz" isimli projenin Bitlisli öğrencilerin yüzünü güldürdü. Bitlis genelinde 1500 öğrencinin dahil olacağı gezinin ilk ayağı Adilcevaz ilçemizde gerçekleşti. Bitlis ile Artvin illerinin kardeş şehir olma nedeniyle ilk gezi kafilesi Artvin iline gerçekleşti.

        Elli öğrenci dört öğretmen gözetiminde bugün saat 08.00´de Artvin´e doğru yola çıktı. Tarihi ve turistik yerlerin gezileceği gezinin temel amacı imkanı olmayan öğrencilerin gezi kapsamında yeni yerler ve kültürlerle karşılaşarak kendi yaşadığı yerle benzer ve farklılıklarını ortaya koyarak öğrencilerde farkındalık oluşturmaktır. Ben Anadoluyum Projesi kapsamında diğer öğrenci kafilelerinin ise Antalya´ya gönderilmesi planlanmaktadır. Yapılan Artvin gezisinin masrafları Adilcevaz kaymakamlığı tarafından karşılanmıştır. Bundan ötürü Kaymakamımız Sayın Arif KARAMAN´a teşekkürlerimizi bildiririz.

 

05-10-201705-10-201705-10-201705-10-2017

Orta Mahalle Cumhuriyet Cad. No177 Hükümet Konağı Adilcevaz / BİTLİS - (0434) 311 30 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.