BİTLİS ADİLCEVAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adilcevaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TEMA Vakfı İlçe Temsilciliği TRT Gap Diyarbakır Radyosu´nun Canlı Yayın Konuğu Oldular.

Adilcevaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TEMA Vakfı İlçe Temsilciliği TRT Gap Diyarbakır Radyosu´nun Canlı Yayın Konuğu Oldular.

 

 TEMA Vakfı Bitlis Adilcevaz İlçe Temsilcileri Özdemir HINIS ve Serhat BOZ, Adilcevaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz BEŞKARDEŞ ile Şehit Mehmet Ali Erçetin İlkokulu öğrencilerinden Adile BİLİCİ ve Hayrunnisa ALAGEYİK, TRT GAP Diyarbakır Radyosu´nun konuğu oldular. Programda daha önce Şehit Mehmet Ali Erçetin İlkokulu Müdürlüğü, TEMA Vakfı Adilcevaz İlçe Temsilciliği ve Adilcevaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün katkılarıyla hayata geçirilen "Her Sınıfın Bir Fidanı Olsun" Projesi´nin ayrıntıları hakkında konuşuldu.

 

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz BEŞKARDEŞ, okul bahçe düzenlemeleri kapsamında okullarımızın yeniden planlamaya alındığını, okul bahçelerinde yeşil alanların ve parkların yaygınlaştırılması noktasında okul müdürleriyle istişarede bulunduklarını, bunun neticesinde Şehit Mehmet Ali Erçetin İlkokulu, TEMA Vakfı Adilcevaz İlçe Temsilciliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla ortak bir proje geliştirildiğine değindi.

 

 Şehit Mehmet Ali Erçetin İlkokulu Müdürü Serhat BOZ, "Her Sınıfın Bir Ağacı Olsun Pojesi" ile öğrencilerimize sorumluluklar vererek, dikilen fidanların bakımlarını üstlenmelerini sağladıklarını, şimdiye kadar yaklaşık 500 öğrenciye ulaşıldığını ve bu projejinin yaygınlaştırılarak önümüzdeki yıllarda da ilçemizdeki diğer okullarda uygulanacağını belirtti.

 

 Adilcevaz TEMA Vakfı İlçe Temsilcisi Özdemir HINIS, bugüne kadar TEMA Vakfı´nın yaptığı ve bundan sonra yapacağı çalışmalar hakkında bilgi vererek, projede öncelikli hedef kitlenin öğrenciler olduğunu ve bu projede yer alan gönüllü öğretmen öğrenci ve velilerle projenin daha da yaygınlaştırılacağını belirtti.

 

 Programda ayrıca projenin öncelikli hedeflerinden olan çocuklarımız da yer aldı. Şehit Mehmet Ali Erçetin İlkokulu öğrencilerinden Adile BİLİCİ ve Hayrunnisa ALAGEYİK de proje hakkındaki duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

 

 Programın ardından İlçe Milli Eğitim Müdür Yavuz BEŞKARDEŞ´e TEMA Vakfı rozeti sunularak Tüm İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Personeli Sezen AKSU´nun desteğiyle 28 Nisan Pazar günü 22:00´da NTV ekranlarında yayınlanacak olan UMUT YEŞERTEN ŞARKILAR programı için ekran başına davet edildi.

 

TRT GAP Diyarbakır Radyosu bant kaydına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

 

https://we.tl/t-krb6yykGYb?src=dnl

 

 

Bilgi İçin:

 

Özdemir Alpay Hınıs|TEMA Vakfı Adilcevaz İlçe Sorumlusu|Cep Tel: 05065359354 |E-posta: ozdemirhinis@hotmail.com

 

22-04-201922-04-201922-04-201922-04-201922-04-2019TEMA Vakfı Hakkında :

TEMA Vakfı iki toprak sevdalısı, Toprak Dede Hayrettin Karaca ve Yaprak Dede A. Nihat Gökyiğit tarafından 1992 yılında kuruldu. Topraklarımızı tehdit eden erozyon ve çölleşme ile mücadelede toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı arttırmak, toprağa sahip çıkmak, doğal varlıkları ve iklimi korumak, çözümler üretmek ve bu mücadelenin devlet politikası haline gelmesine katkı sağlamak amacıyla çalışan gönüllü bir kuruluştur. Ülke genelinde 730 bini aşkın gönüllüsü vardır.

Bugüne kadar Mera ve Toprak yasalarının kanunlaşmasına destek sağladı. Doğa koruma amacıyla açtığı, müdahil olduğu 239 davanın 115’ini kazandı. 68 dava devam ediyor. 14,5 milyon fidan ve 700 milyon meşe palamudunu toprakla buluşturdu. 250 kırsal kalkınma, koruma ve ağaçlandırma çalışması yürüttü.

TEMA Vakfı okul öncesinden liseye kadar eğitim sisteminin her basamağı için doğa eğitim programları geliştiriyor. Tüm ülke çapındaki temsilci ve gönüllüleri aracılığıyla öğretmenlerin desteğiyle uyguluyor. Bu kapsamda Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA ve Lise TEMA eğitim programlarını geliştirdi ve hayata geçiriyor. Özel sektör çalışanlarına yönelik Yeşil Yaka ve yerel yönetimler için ekolojik okuryazarlık programları devam ediyor. MEB iş birliği ile uygulanan TEMA Vakfı eğitim programları, kamu ve sivil toplum iş birliğinin en etkin örneklerinden birini sunuyor. 90´dan fazla kitabı kamuoyuna kazandırdı. 2012 yılında Birleşmiş Milletler Çölleşmeyle Mücadele Sekretaryası önderliğinde dünyada ilk kez verilen Yaşam İçin Toprak | Land for Life ödülünü aldı. Yerel ve ulusal alanda yaptığı savunuculuk çalışmalarının yanı sıra bölgesel ve uluslararası çapta da çalışmalar yürütüyor.

 

 

tema.org.tr | facebook.com/temavakfi | twitter.com/temavakfi | instagram.com/temavakfi | youtube.com/temavakfi

 

 

Umut Yeşertiyoruz                                                                                                TEMA Vakfı

 

Orta Mahalle Cumhuriyet Cad. No177 Hükümet Konağı Adilcevaz / BİTLİS - (0434) 311 30 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.