BİTLİS ADİLCEVAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adilcevaz´da Öğretmenlere STEM Eğitimi

İlçemizde görev yapan öğretmenlere DAKA tarafından verilen STEM eğitimi verildi. Kaymakam Karaman ve Millli Eğitim Müdürü Beşkardeş tarafından öğretmenlere sertifikaları takdim edildi.
Adilcevaz´da Öğretmenlere STEM Eğitimi

     Milli Eğitim Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı arasındaki DAKA 2017 teknik destek programı kapsamında Eğitim gören Matematik ve Fen Bilimleri Öğretmenlere Sertifikalarını Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman’dan aldı. 

     Fargon Uluslararası Eğitim İnşaat Gıda Turizm Ve Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından Adilcevaz Miili Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ki Matematik ve Fen Bilimleri Öğretmenlerine “Adilcevaz’da STEM öğretmenleri yetişiyor” eğitimi kapsamında belge almaya hak kazanan öğretmenlere Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş tarafından sertifikaları verildi. 

     Sertifika Programında konuşan İlçe Kaymakamı Arif Karaman; STEM Projesi’nin ülkenin geleceği için önemli olduğunu dile getirerek “Uygulamayı başlatmadan önce AR-GE’deki arkadaşlara ‘Başaramasak da en azından denemiş oluruz’ demiştim. Çünkü STEM artık dünyanın bir gerçeği. STEM olmadan geleceğe yön verebilmek, geleceği yönetmek artık imkansız durumda” diye konuştu. 

      STEM Projesi’nin içeriğini de anlatan Karaman, proje ile çocuklara problem çözme becerilerini erken yaşta kazandırmak olduğunu söyledi. “Projenin amacı fen, matematik gibi konuları mühendislikle birleştirerek çocukların bilime yatkınlığını artırmaktır. Çocukların problem çözme yeteneğini geliştirmek, ileride üretime katkılarını sağlayacak bir nesil yaratmayı planlıyoruz” dedi. 

      İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, verilen eğitimin önemine değinerek, "Milli Eğitim Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı arasındaki DAKA 2017 yılı Teknik Destek programı kapsamında FARGON Uluslararası Eğitim. inşaat, Gıda, Turizm ve üretim Sanayi tarafından ilçemiz Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Matematik ve Fen Bilimleri öğretmenlerine "Adilcevaz´da STEM öğretmenleri yetişiyor" eğitim programı kapsamında belge almaya hak kazanan oğretmenlerimize İlçe Kaymakamımızın da katılımıyla belgelerini verdik. Öğretmenlerimiz almış oldukları bu eğitim sayesinde özgün olarak geliştirdikleri sınıf içi uygulamalarını meslektaşlanyla paylaşmalan, toplum ve bilim arasında köprü vazifesi görmeleri, okul ekosistemine özel esnek bir müfredat geliştirrneleri ve aynı zamanda akademik çalışmalara veri sağlayarak destek olabilecekler. Proje kapsamında öğretmenler oğrencilerini ve ailelerini evlerinde ziyaret edecek. Başanyı, ya da başarısızlıklan birlikte değerlendirecekler. Boylece daha sağlıklı bır iletişim kurmuş olacağız. Bu da eğitimin kalitesini arttıracak" dedi.

02-10-201702-10-201702-10-201702-10-201702-10-201702-10-201702-10-201702-10-2017

Orta Mahalle Cumhuriyet Cad. No177 Hükümet Konağı Adilcevaz / BİTLİS - (0434) 311 30 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.