BİTLİS ADİLCEVAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yavuz BEŞKARDEŞ'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yavuz BEŞKARDEŞ'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu, Kurtuluş Savaşı'nın Başkomutanı, eşsiz devlet adamı, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü vefatının 83. yıl dönümünde saygı, rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Hayatını milletin bağımsızlığına adamış bir komutan olan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ülkesinin içinde bulunduğu bütün imkansızlıklara rağmen halktan aldığı güç ve destek ile "Benim en büyük eserimdir." dediği Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurmuştur.

Ulu Önder ATATÜRK'ün temellerini attığı Türkiye Cumhuriyeti, bugün cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak dünyanın güçlü ve lider ülkelerinden biri olmakla beraber bölgesinde ve dünyada barışın öncüsü, saygın bir ülke konumundadır.

Bugün bizlere düşen en büyük görev ise ATATÜRK'ün biz yurttaşlarına emanet ettiği bu güzel vatanı daha ileri taşımak için çok çalışmak, cumhuriyetimizi bütün değerleriyle yaşatıp, geliştirip, geleceğe taşımak olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere bu vatan için canlarını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimize rahmet diliyor, sevgi, saygı, şükran ve minnetle anıyoruz.

 

Yavuz BEŞKARDEŞ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Orta Mahalle Cumhuriyet Cad. No177 Hükümet Konağı Adilcevaz / BİTLİS - (0434) 311 30 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.