BİTLİS ADİLCEVAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Öğretmenlerinden Gül Gaygısız ile Ekip Arkadaşları 'Değerlerimize Sahip Çıkalım Kültürümüze Işık Olalım' adlı Etwinning projesini hayata geçirdi.

İlçemiz Öğretmenlerinden Gül Gaygısız ile Ekip Arkadaşları 'Değerlerimize Sahip Çıkalım Kültürümüze Işık Olalım' adlı Etwinning projesini hayata geçirdi.

İlçemiz Kavuştuk Köyü İlkokulu sınıf öğretmeni  Gül GAYGISIZ okulunda 6 öğrencisiyle birlikte Değerlerimize Sahip Çıkalım Kültürümüze Işık Olalım adlı Etwinning projesini hayata geçirdi. Proje Türkiye-Azerbaycan ortaklığı ile 11 öğretmenin ve 80'in üzerinde öğrencinin katılımıyla Şubat-Mayıs ayları arasında yürütüldü.

Gül GAYGISIZ proje ile ilgili olarak bizlerle bu cümleleri paylaştı:
"Projemizin amacı, değerlerimizi öğrencilerimize aşılayarak onlarda davranış haline getirmekti. Proje süresi boyunca değerler üzerinde duruldu ve bu değerler kültürel ögelerimizle ilişkilendirildi. Projemizde saygı-sevgi, tutumluluk, adil olma ve dürüstlük değerleri işlendi. Çok çeşitli etkinliklerle değerlerimiz işlenerek  öğrencilerimizde davranış haline getirildi. Aynı zamanda bu değerlerle birlikte hem Türkiye'deki hem de Azerbaycan'daki kültürel ögeler tanıtıldı. 

Bu kapsamda okulumuz 4.sınıf öğrencileri ile çalışmalar yapıldı. Bu proje sayesinde, her canlının yaşamına saygı duyan, tutumlu olmanın önemini bilen, vatanına ve milletine değer veren, teknoloji konusunda bilinçli ve yetkin olan, işbirliği içinde çalışmayı bilen öğrenciler yetiştirdik. Okul kültürünü canlı tuttuk. Değerlerimizi araştıran, sorgulayan, önem veren, sahip çıkan bireyler olduk. Kendi kültürümüzü ve Azerbaycan kültürünü öğrendik. Uzaktan eğitim sürecimizi anlamlandırarak, Pandemi sürecinden, olumsuz etkilenmenin önüne geçtik. Hayal kurduk, iletişim becerilerimizi geliştirdik, kendimizi ifade etmeyi bildik ve WEB 2.0 araçlarını kullanmayı öğrendik. Özgüvenlerimiz arttı, sosyal ilişkilerimiz gelişti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yavuz BEŞKARDEŞ konuyla ilgili olarak şunları söyledi. "Bu güzel projede emeği geçen tüm öğretmen, idareci ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz."

 


01-06-202101-06-202101-06-202101-06-202101-06-202101-06-202101-06-202101-06-2021

Orta Mahalle Cumhuriyet Cad. No177 Hükümet Konağı Adilcevaz / BİTLİS - (0434) 311 30 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.