BİTLİS ADİLCEVAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI VE YEMİN TÖRENİ PROGRAMI DÜZENLENDİ

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı. Adilcevaz Sosyal Hizmet Merkezi konferans salonunda düzenlenen program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI VE YEMİN TÖRENİ PROGRAMI DÜZENLENDİ

               Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, "Toplumun yükünü sırtında taşıyarak kişiyi hayata hazırlayan ve yol gösteren öğretmenlerimiz, insanları yetiştirmede hatanın telafisinin mümkün olmadığını unutmamalıdır. Kısacası öğretmenlik mesleğinin sevgi mesleği olduğunu aklımızdan hiç çıkarmamalıyız. Hayatın çok hızlı geliştiği bir çağda yaşadığımız düşünülürse, öğretmenlerimizin çağa ayak uydurmada kendilerini yenilemeleri ve geliştirmeleri gerekmektedir. Bugün gelinen noktada, gelişip kalkınmada ve güçlenmede eğitim ve öğretimin yeri inkâr edilemez. Öğretmenden ve eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet adını alma kabiliyetini kazanmamıştır. Millet olabilmek için mutlaka eğiticilere ve öğretmenlere ihtiyaç vardır. Tüm öğretmenlerimizi 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlar, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum" dedi. 

            Daha sonra öğrenciler tarafından sergilenen çeşitli oyun ve gösterilerin ardından, ilçede yeni göreve başlayan öğretmen adayları yemin etti. Öğretmenler günü dolayısıyla çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ödülleri verilmesinin ardından program sona erdi. 


27-11-201727-11-201727-11-201727-11-201727-11-201727-11-2017

Orta Mahalle Cumhuriyet Cad. No177 Hükümet Konağı Adilcevaz / BİTLİS - (0434) 311 30 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.